Дошкільний навчальний заклад(ясла-садок) «Малятко»

Люхчанської сільської ради Сарненського району

Рівненської області


Завідувач – Мисанець Надія Мечеславівна,  1965 року народження, освіта неповна вища, закінчила Кременецьке педагогічне училище (вихователь дитячого садка), загальний  стаж педагогічної роботи складає 29 років 11 місяців, на посаді завідувача з 1997року.

Загальні відомості про заклад Дошкільний навчальний заклад «Малятко» побудований у 1962 році, почав функціонувати з вересня 1969 року.Це освітньо-виховний заклад загального типу. Розташований у одноповерховому приміщенні за адресою: с. Люхча, вул. Мирна, 1. За проектом заклад  розрахований на 2 групи потужністю  35 місць.

Форма власності:комунальна власність Люхчанської сільської ради.

Основні напрями діяльності:  :  Заклад працює за гуманітарним напрямом  над науково-методичною проблемною темою «Формування та розвиток особистісної системи цінностей у дітей засобами гуманістичної педагогіки  через  використання в роботі з дітьми досвіду, методичних поглядів  та переконань Василя Сухомлинського». 

Пріоритетні завдання діяльності дошкільного закладу:

-виховання високогуманної особистості з найкращими людськими якостями, використовуючи педагогічний досвід В.О.Сухомлинського поєднуючи з інноваційними технологіями;

-формування  фізично-розвиненої  особистості дитини, виховання свідомого ставлення до здорового способу життя шляхомвпровадження здоров’язбережувальних та здоров’яформувальних технологій в практику роботи дошкільного закладу;

-активізацію спільної роботи ДНЗ та сім’ї щодо виховання  повноцінної життєтворчої особистості,  яка поєднує в собі духовне багатство, моральну чистоту, фізичне та психічне  здоров’я .

Організаційна структура закладу У закладі працюють 4 групи: стабільно функціонують  2 групи(1 раннього віку та 1дошкільного віку) з денним режимом перебування дітей, групи скомплектовано залежно від умов роботи закладу і побажань батьків за різновіковими ознаками та 2  дошкільні групи з короткотривалим режимом перебування,кількість яких щорічно визначається віковим контингентом дітей. Дошкільний заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем протягом 10,5 годин .В даний час заклад відвідує 68 дітей.Навчально-виховний процес забезпечує 7 педагогів, з них:2 з вищою освітою,5  з неповною вищою,обслуговуючий персонал-10 чоловік.

Освітні показники діяльності  Педагогічний колектив спрямовує свою діяльність на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення  фізичного та психічного здоров’я, дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати  освіту.У 2008 році заклад брав участь у обласному конкурсі «Кращий ДНЗ» і визнаний лауреатом серед дошкільних закладів сільської місцевості. За наслідками атестаційної експертизи в 2008 році заклад визнано «атестованим»,заклад працює в режимі вимог нормативних документів про освіту,здійснює організацію навчально-виховного процесу на достатньому рівні,впроваджує новітні педагогічні технології,відзначається позитивним ставленням батьків,доброзичливістю педагогічного колективу,високими навчальними досягненнями дітей ,високим рівнем управління.На базі закладу в грудні 2012 року проходив  районний семінар-практикум молодого вихователя.У ДНЗ створено всі  необхідні умови для навчання та виховання дітей раннього та дошкільного віку.Для збагачення знань дітей про традиції і звичаї українського народу створений міні-музей «Таємниці дідусів та бабусь»,  функціонують гуртки за здібностями та інтересами: «Юні шахісти», «Веселі музиканти», «Чарівна палітра», «Казкарі», «Малятко-здоров’ятко». При дошкільному закладі працює консультаційний пункт, для батьків, діти яких не охоплені дошкільною освітою. З року в рік покращується матеріальна база,заклад поповнився комп'ютерною технікою, проведена робота по підключенню  до мережі «Інтернет»,створено дошкільний сайт . Робота з дітьми проводиться в обладнаних  центрах пізнавально-ігрових розвиваючих середовищах, відповідно до інтересів та уподобань дошкільнят.