Дошкільний навчальний заклад(ясла-садок) «Малятко»
Люхчанської сільської ради Сарненського району
Рівненської області
Завідувач – Мисанець Надія
Мечеславівна, 1965 року народження, освіта неповна вища, закінчила Кременецьке педагогічне училище (вихователь дитячого садка), загальний стаж педагогічної роботи складає 35 років, на посаді
завідувача з 1997року.
Загальні відомості про заклад Дошкільний навчальний заклад «Малятко» побудований у 1962 році, почав функціонувати з вересня 1969 року.Це освітньо-виховний заклад загального типу. Розташований у одноповерховому приміщенні за адресою: с. Люхча, вул. Мирна, 1. За проектом заклад розрахований на 2 групи потужністю 30 місць.
Форма власності:комунальна власність Люхчанської сільської ради.
Основні напрями діяльності: : Заклад працює за гуманітарним напрямом над науково-методичною проблемною темою «Формування та розвиток особистісної системи цінностей у дітей засобами гуманістичної педагогіки через використання в роботі з дітьми досвіду, методичних поглядів та переконань Василя Сухомлинського».
Пріоритетні завдання діяльності дошкільного закладу:
-виховання високогуманної особистості з найкращими людськими якостями, використовуючи педагогічний досвід В.О.Сухомлинського поєднуючи з інноваційними технологіями;
-формування фізично-розвиненої особистості дитини, виховання свідомого ставлення до здорового способу життя шляхомвпровадження здоров’язбережувальних та здоров’яформувальних технологій в практику роботи дошкільного закладу;
-активізацію спільної роботи ДНЗ та сім’ї щодо виховання повноцінної життєтворчої особистості, яка поєднує в собі духовне багатство, моральну чистоту, фізичне та психічне здоров’я .
Організаційна структура закладу У закладі працюють 4 групи: стабільно функціонують 2 групи(1 раннього віку та 1дошкільного віку) з денним режимом перебування дітей, групи скомплектовано залежно від умов роботи закладу і побажань батьків за різновіковими ознаками та 2 дошкільні групи з короткотривалим режимом перебування,кількість яких щорічно визначається віковим контингентом дітей. Дошкільний заклад працює за п’ятиденним робочим тижнем протягом 10,5 годин .В даний час заклад відвідує 66 дітей.Навчально-виховний процес забезпечує 7 педагогів, з них:2 з вищою освітою,5 з неповною вищою,обслуговуючий персонал-10 чоловік.
Освітні показники діяльності Педагогічний колектив спрямовує свою діяльність на реалізацію основних завдань дошкільної освіти: збереження та зміцнення фізичного та психічного здоров’я, дітей; формування їх особистості, розвиток творчих здібностей та нахилів; забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту.У 2008 році заклад брав участь у обласному конкурсі «Кращий ДНЗ» і визнаний лауреатом серед дошкільних закладів сільської місцевості. За наслідками атестаційної експертизи в 2008 році заклад визнано «атестованим»,заклад працює в режимі вимог нормативних документів про освіту,здійснює організацію навчально-виховного процесу на достатньому рівні,впроваджує новітні педагогічні технології,відзначається позитивним ставленням батьків,доброзичливістю педагогічного колективу,високими навчальними досягненнями дітей ,високим рівнем управління.На базі закладу в грудні 2012 року проходив районний семінар-практикум молодого вихователя.У ДНЗ створено всі необхідні умови для навчання та виховання дітей раннього та дошкільного віку.Для збагачення знань дітей про традиції і звичаї українського народу створений міні-музей «Таємниці дідусів та бабусь», функціонують гуртки за здібностями та інтересами: «Юні шахісти», «Веселі музиканти», «Чарівна палітра», «Казкарі», «Малятко-здоров’ятко». При дошкільному закладі працює консультаційний пункт, для батьків, діти яких не охоплені дошкільною освітою. З року в рік покращується матеріальна база,заклад поповнився комп'ютерною технікою, проведена робота по підключенню до мережі «Інтернет»,створено дошкільний сайт . Робота з дітьми проводиться в обладнаних центрах пізнавально-ігрових розвиваючих середовищах, відповідно до інтересів та уподобань дошкільнят.